אלקין לראשות העיר ירושלים? יש ממה לחשוש
אחרי לא מעט היסוסים, נתניהו החליט לתמוך במועמדותו של זאב אלקין לראשות העיר ירושלים. האם דווקא השר הלאומני-דתי, שקורא ליהודים לעלות ולהתפלל בהר הבית, יהיה זה שיקבל לידיו את העיר הנפיצה?
![ARC0005783_17 GettyImages-639767366.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2018/07/GettyImages-639767366.jpg/GettyImages-639767366.jpg?h=a5ae579a&itok=MLjJbQdh)
בשנה האחרונה ירושלים עלתה על ראש שמחתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו וחבריו בימין המתנחלי. המעצמה הגדולה בעולם הכירה בירושלים בירת ישראל והעתיקה את מושבה של שגרירותה אליה. ההישג המדיני הזה תרם לעליית קרנו של נתניהו ושדרג את הליכוד בסקרים. החלטתו של ראש העירייה הוותיק, ניר ברקת, לנסות להעתיק את מושבו למשכן הכנסת (כלומר לרוץ ברשימת הליכוד), הפכה את לשכתו המתפנה בעירייה ליעד חדש לכיבוש. נתניהו לא יכול להרשות לעצמו להפסיד את השלטון על "בירת הנצח של העם היהודי" - העיר שתעמוד בעוד שלושה חודשים במרכז הבחירות המוניציפליות.