הישראלים עוברים לאופניים, המדינה עדיין בדרך
האופניים הרגילים והחשמליים ממלאים בשנים האחרונות את כבישי ומדרכות ישראל. לצד חקיקה שמנסה להתמודד עם התופעה ועמותות שמבקשות להרחיב את מעגל הרוכבים, יש מי שמשוכנע שמדובר בתופעה מסוכנת שיוצאת משליטה ומתריע על ג'ונגל ברחובות.
![ISRAEL-ELECTION/ People ride bicycles in Tel Aviv on election day March 17, 2015. Millions of Israelis turned out to vote on Tuesday in a tightly-fought election, with Prime Minister Benjamin Netanyahu facing an uphill battle to defeat a strong campaign by the centre-left opposition to deny him a fourth term in office. REUTERS/Stringer (ISRAEL - Tags: POLITICS ELECTIONS SOCIETY) - RTR4TQ4O](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/08/RTR4TQ4O.jpg/RTR4TQ4O.jpg?h=f7822858&itok=cTjwPouW)
מודעות הולכת וגדלה לניהול אורח חיים בריא, פקקים בלתי נסבלים ודור האופניים החדשים, כל אלה תורמים לשגעון האופניים שתפס את ישראל בשנים האחרונות.
מה שהיה פעם משחק ילדים או ז'אנר ספורטיבי מוגדר מקיף כיום רבים מאוד. קבוצות ומועדוני אופניים, או סתם אנשים שרוכבים לעבודה - שגעון האופניים תופס את הישראלים כולם.