שוק מחנה יהודה מרגיז את השכנים החרדים
בשנים האחרונות הפך שוק מחנה יהודה למוקד בליינות תוסס בירושלים, למגינת לבם של השכנים החרדים החוששים מ"מפגעי צניעות חמורים" וקוראים לרסן את הסצנה הלילית הפורחת. איש חינוך חרדי: "חבל שמגמת החילוניות בישראל הפכה לדבר כל כך דורסני ובלתי מתחשב".
בשנים האחרונות שוק מחנה יהודה – אחד האייקונים הירושלמים המובהקים ביותר, חווה מהפך תוסס. ביום הוא שוק צבעוני עם דוכני ירקות, תבלינים, דגים ופיצוחים. בלילה, השוק הופך למוקד סצנת חיי הלילה של האזור. כשהשמש שוקעת והדוכנים מתקפלים, נפתחים בהדרגה עשרות ברים ומסעדות שבעליהן פורשים כסאות לקראת מאות הירושלמים והתיירים הפוקדים דרך קבע את המקום. בימי חמישי בלילה אזור השוק הופך למסיבה אחת ענקית.
נכון ל-2017 פועלים בשוק מחנה יהודה כ-400 חנויות ועסקים. בעבר כלל לא היו בשוק מסעדות אלא דוכנים (באסטות) בלבד, אך בשנים האחרונות כ-20 אחוז מחנויות השוק הפכו לברים או מסעדות. המסעדות החדשות סייעו לשוק להתאושש מהמשברים הקשים שחווה בעשור הקודם בעקבות גל פיגועי טרור, אולם נראה כי לא כולם מרוצים מהמצב החדש.