ביום רביעי שעבר [30 באפריל] התקיים אירוע מרגש במיוחד בהר הרצל בירושלים: משרד הביטחון הניח את אבן הפינה להיכל הזיכרון הלאומי לחללי מערכות ישראל, שייבנה בצורת לפיד שגובהו 18 מטרים ובמרכזו תבער אש תמידית. כל שמות הנופלים יהיו חקוקים בהיכל המפואר, וביום נפילתו של כל חלל יידלק נר זיכרון לצד שמו.
מפתיע ככל שיהיה, בישראל המקדשת את זיכרון חייליה אין עדיין אנדרטה אחת להנצחת כלל הנופלים. אמנם יש אינספור אתרים ספציפיים לחטיבות צה"ליות, ללוחמי המחתרות השונות, לקרבות ספציפיים, אבל אתר אחד שיאגד את הנופלים כולם - אין.