דמדומי מעריב
מעריב, פעם העיתון הנפוץ ביותר במדינה, נושם עתה את נשימותיו האחרונות. אם לא יקרה נס של הרגע האחרון, הוא יצטרף לרשימת הקורבנות ההולכת ומתארכת של העיתונות הישראלית.
![The logo of Maariv is seen on the newspaper's building in Tel Aviv The logo of Maariv, one of Israel's largest tabloid newspapers, is seen on the newspaper's building in Tel Aviv September 9, 2012. Debt-strapped conglomerate IDB Group plans to sell Maariv for 85 million shekels ($21 million), Maariv said. REUTERS/Nir Elias (ISRAEL - Tags: BUSINESS MEDIA) - RTR37Q7Z](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2014/03/RTR37Q7Z.jpg/RTR37Q7Z.jpg?h=2d235432&itok=Kih29OPM)
צומת מעריב, המפגיש בין דרך בגין והרחובות יצחק שדה, קרליבך ולינקולן, הוא אחד הצמתים המוכרים והסואנים ביותר במדינה. אמרת צומת מעריב, אמרת מקום שאין ישראלי שאינו יודע היכן הוא שוכן. כמעט כל הדרכים בתל-אביב מובילות מצומת מעריב ולצומת מעריב.
במשך עשרות שנים עמד במלוא הדרו, בפינת דרך בגין וקרליבך, הבניין רחב הידיים שהעניק לצומת את שמו של העיתון שפעל בין כתליו, ולרחוב קרליבך הסמוך – את שמו של האיש שייסד את העיתון ועמד בראשו בשנותיו הראשונות, עזריאל קרליבך. לפני כמה שבועות טיפסו פועלים על גג בית מעריב ועקרו את אותיות הענק האדומות שציינו את שמו. עתה עומד הבניין שומם, כניסתו נטושה, חלונותיו פתוחים למחצה, וחלק ממזגניו עקורים. כך חולפת לה תהילת עולם.