ח"כ רות קלדרון רואה בנשים המצריות והטורקיות שבלטו בתוך המון המפגינים במדינותיהן גיבורות במהפכה הפמיניסטית העולמית. במהפכה הזאת, כפי שהיא תופסת אותה, לוקחות חלק גם נשים דתיות, כמו נשים חרדיות בישראל שיוצאות לעבוד ומשנות את המבנה החברתי במדינה. את ד"ר קלדרון, חברת מפלגת "יש עתיד" וחוקרת תלמוד, הקשר הנשי הזה מרתק, והיא נותנת לו פרשנות הלקוחה מתפיסת עולמה הפמיניסטית.
"במשך שנים נשים הורחקו ממוקדי הכוח, ולא היה להן את הידע שהיה בידי הגברים", אומרת קלדרון בראיון לאל-מוניטור, "ועכשיו, הרשתות החברתיות מאפשרות לנשים ולצעירים לצבור כוח והשפעה באמצעות הידע. דיקטטורות יכולות למנוע ידע במרחב הציבור, אבל לא ברשת."