נצרת: הקפה הערבי התחלף באספרסו
נצרת, העיר הערבית הגדולה בישראל, עוברת מהפכה של צעירים שפתוחים לקידמה לא פחות מהיהודים ורוצים להשתלב בישראל, אך רק כשווים בין שווים.
![Pope Benedict is seen on a large screen as he celebrates a mass in Nazareth Pope Benedict XVI is seen on a large screen as he celebrates a mass on Mount Precipice in the northern Israeli city of Nazareth (seen in background) May 14, 2009. Pope Benedict, visiting the town of Jesus's boyhood, on Thursday addressed the largest crowd of his Middle East trip and said governments had a duty to defend traditional heterosexual marriage and family values. More than 40,000 people attended the outdoor mass -- celebrated in Arabic, English and Latin -- in the area of Nazareth known as Mount Pr](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2013/06/1-RTXGMHC-001.jpg/1-RTXGMHC-001.jpg?h=2d235432&itok=-ewtu6Mw)
נצרת, העיר הערבית הגדולה בישראל, מחוז הצפון. פאדול מזאווי החנה את מכונית הלקסוס הנוצצת שלו ברחוב צדדי בנצרת. הוא פילס את דרכו בעדינות בין שתי מכוניות חדישות, מרצדס ו-ב.מ.וו. "זו לא נצרת שהיכרת פעם," אמר בחיוך רחב, "מה שאתה רואה סביבך זו לא רק עיר ערבית משגשגת, אלא תרבות ערבית שונה מזו שרוב היהודים מכירים."
הרחוב הראשי המה עוברים ושבים. הם נכנסו ויצאו מתוך חנויות רחבות ידיים הדומות לאולמות תצוגה מהודרים, שהציגו את האופנה האחרונה בכל תחומי החיים: מבגדי ילדים עד מכשירים סלולריים. שתי מוכרות באולם תצוגה למוצרי אלקטרוניקה עטפו את ראשן במטפחת מסורתית מסוגננת. שתי מוכרות אחרות באותה חנות לבשו אחרת. אחת חצאית קצרה, השנייה שורטס צבעוניים.