הרגע שבו נחשפו פניה האמיתיות של ישראל הביטחונית
הסרט שומרי הסף על המציאות הביטחונית בישראל, שמוצגת בידי שישה ראשי שב"כ לשעבר, גורם לצופים בו להתפכחות אכזרית
ברגע שהסתיימה הקרנת הסרט "שומרי הסף" כשהקרדיטים רצו על מסך הסינמטק בת"א, לצלילי מוסיקה חרישית, השתרר שקט מתוח באולם. הצופים נשארו נטועים בכסאותיהם ללא תזוזה, כשהבעת חוסר אמון נסוכה על פניהם. האווירה הייתה צמיגית וכבדה. גם האורות כמו התמהמהו מלהידלק, כאילו ביקשו להשאיר את הצופים עוד קצת בחושך. כשנדלקו לבסוף, התגלו בין יושבי אולם הקולנוע פניהם האמיתיות של אלה שעל שמם נקרא הסרט - ששת ראשי השב"כ לשעבר שב-95 הדקות האחרונות הופיעו על המסך וחשפו בפני העולם את חולייה הכמעט אנושים של ישראל הביטחונית-מדינית. גם הם, גיבורי הסרט שקודם לכן נחשבו לגיבורי הציבור, נראו קצת המומים.