ניצחון הקייסים על הרבנות האורתודוקסית
נכון, זו רק הכרה חלקית ללא היתר לערוך חופות או לבצע שחיטה, ועדיין ועדה ממשלתית ממליצה כי המנהיגים הרוחניים-דתיים של הקהילה האתיופית יוכלו לנהל טקסים בחגים, טקסי אשכבה, טקסי טהרה, לנהל בתי כנסת ועוד.
![SIGD-JERUSALEM/ Members of the Israeli Ethiopian community pray during a ceremony marking the Ethiopian Jewish holiday of Sigd in Jerusalem November 7, 2018. REUTERS/Amir Cohen - RC1C4FC2C450](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2018/11/RTS24XY1.jpg/RTS24XY1.jpg?h=a5ae579a&itok=cLT4tiP5)
מאבקם של הקייסים, המנהיגים הרוחניים-דתיים של הקהילה האתיופית בישראל, נגד הממסד הרבני חרדי, זכה בשבוע שעבר בהישג נוסף [7 בנובמבר], כשהכרת המדינה בהם נכנסה לתוקף. ועדה ממשלתית ממליצה כעת כי הקייסים יוכלו לנהל טקסים בחגים, טקסי אשכבה, טקסי טהרה, לנהל בתי כנסת ועוד. עם זאת דרכם להכרה מלאה בסמכויות ההלכתיות כמו עריכת חופה עוד ארוכה.
כוהני הדת היהודים באתיופיה, הקייסים, שימשו מאות שנים כמנהיגים הדתיים והרוחניים של יהדות אתיופיה ושימרו באופן ייחודי את מצוות התורה. כשעלו יהודי אתיופיה לישראל (בעיקר בשנות ה-80 וה-90 של המאה הקודמת), הם גילו שהממסד הרבני לא מכיר בסמכותם הדתית של הקייסים.