בלילה שקדם לפתיחת מושב הקיץ של הכנסת [29 באפריל], העריכו בכירים בליכוד כי תוכניתו של ראש הממשלה ללכת לבחירות מוקדמות, מתקררת. נתניהו, לדברי שר בכיר בליכוד בשיחה עם אל-מוניטור, הפנים סוף סוף שאם יגרור את מפלגות הקואליציה לבחירות בניגוד לרצונן, הוא עשוי לשלם על כך מחיר כבד ביום שאחרי, במובן זה שהן עשויות לנקום בו ולא להצטרף לממשלתו. בהקשר זה מציינים בליכוד גם את האיום הפוליטי החדש שנתניהו מתמסר לו: מפלגתה הנוסקת בסקרים של חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס, שמסתמנת כלשון מאזניים וכלל לא בטוח שתיתן לו את תמיכתה.
לדברי ח"כ עמר בר-לב מהמחנה הציוני, הנחת העבודה במפלגתו היא כי הבחירות עשויות לפרוץ בכל רגע נתון, וההיערכות לכך בהתאם. "זה יהיה מושב עם הרבה מתחים וחוסר שקט. אף אחד לא יודע אם נתניהו החליט ללכת לבחירות מוקדמות, ומהבחינה הזאת מושב הקיץ יכול להיות גם האחרון של הכנסת הנוכחית. אנחנו נערכים לתרחיש הזה ונתארגן למאבק אופוזיציוני בחוקים הבעייתיים שהם בעלי פוטנציאל למשברי קואליציוני", אמר בר-לב לאל-מוניטור.