חרדים חדשים, זמירות חדשות
בבית מדרש בירושלים נפתח מיזם מוזיקה לצעירים חרדים, הכולל ערבי לימוד משותפים על כלים ולימוד שירה. ערב הפתיחה, שהסתיים בשיר של אריק אינשטיין, מגדולי הזמרים החילוניים, הוא עדות נוספת לרצון של חרדים להשתלב בחברה ובתרבות הישראלית.
![Sinai_Tor.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2018/01/Sinai_Tor.jpg/Sinai_Tor.jpg?h=a5ae579a&itok=v0G_EH0e)
ערב דצמבר ירושלמי קריר. יצחק, צעיר חרדי, ועמו שלושה ארבעה חברים, עמדו ושוחחו מחוץ לבית המדרש ''אביעה'' בהמתנה לתחילתו של הערב המוזיקלי הייחודי. בתוך האולם הקטן, המוזיקאי סיני תור כיוון את הכלים כשהוא מנגן את תחילתו של שיר יהודי מוכר בעיבוד ג'אזי מתקדם.
יצחק וחבריו השתתקו, התקרבו אל החלון, והביטו בסיני תור מתחמם על הגיטרה החשמלית. אחד או שניים מהם החלו לתופף ברגליהם לקצב המתנגן, והחבורה נכנסה כמעט מהופנטת פנימה. סיני והנגנים האחרים ישבו, כשמאחוריהם ארון הקודש וספרי התורה.