כיצד משפיע חוק המרכולים על הפוליטיקאים?
הדשדוש בסקרים גרם לאריה דרעי ואביגדור ליברמן לזנוח את ידידותם רבת השנים ולהתעמת בפומבי על רקע חוק המרכולים, שבא לידי ביטוי בשבתות האחרונות באשדוד. הבעיה בעימות בחירות שכזה בין פוליטיקאים, שהוא פוגע בעיקר בתושבים.
![ISRAEL-TYCOONS/ A man pushes a shopping cart outside Shufersal, Israel's largest supermarket chain, in the West Bank Jewish settlement of Mishor Adumim near Jerusalem May 5, 2013. REUTERS/Ammar Awad/File Photo - S1BEUFEYLVAB](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2018/01/RTSQU6T.jpg/RTSQU6T.jpg?h=a5ae579a&itok=JD3sM5bt)
לפני כחודש התעמתו בציוצי טוויטר שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר הפנים אריה דרעי בעניין חוק המרכולים, האוסר פתיחת מרכולים בשבת וחג. הוויכוח אז היה מנומס למדי והשניים כינו אחד את השני "ידידי".
והשניים אכן ידידים לאורך שנים. הם שיתפו פעולה במאבקים פוליטיים לא מעטים, כמו למשל הרצתו של מועמד משותף (משה ליאון) לראשות עיריית ירושלים בבחירות לפני יותר מארבע שנים [2013], וישבו יחד בכמה וכמה קואליציות. בשבת, 20 בינואר 2018, הידידות הזו נגמרה.