מדוע ש״ס זנחה את המאבק באפליית מזרחיים?
חבר הכנסת יעקב מרגי מש״ס ניסה להוביל מהלך לאיסור אפליה במוסדות חינוך חרדיים- אשכזיים, אבל באופן מפתיע, לא זכה לגיבוי מיו״ר מפלגתו דרעי. אחת הסיבות לכך היא שכדי לשרוד את הבחירות הבאות, דרעי בודק אפשרות לרוץ עם יהדות התורה האשכנזית.
![RTR3CWJ3-1.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/11-1/RTR3CWJ3-1.jpg/RTR3CWJ3-1.jpg?h=a5ae579a&itok=ZPOU_SD1)
המלחמה באפליית ילדים מזרחיים במערכת החינוך החרדית הייתה אחת הסיבות המרכזיות להקמתה של תנועת ש״ס בתחילת שנות ה-80. לפני חמש שנים, עם שובו של אריה דרעי לראשות המפלגה, התופעה הזאת הייתה עדיין רלוונטית. היו״ר החדש-ישן הכריז שייאבק בה, ואיים כי יפרק סמינרים - מוסדות חרדיים המקבילים לבתי ספר תיכוניים לבנות - שיעדיפו לקבל תלמידות אשכנזיות על פני מזרחיות.
עם השנים מיתן דרעי את התבטאויותיו והפך נחרץ פחות ופחות כלפי המוסדות האלה, עד שבוועידת ש״ס בפברואר השנה ענה בכעס כשנשאל על הנושא: "זאת הבעיה באמת הדחופה ביותר?.. כמה בנות היום לא מסודרות? כמה בנים לא מסודרים? האם באמת זאת הבעיה?.. נכון יש לפעמים מיעוט קטן שבגלל בעיות או אי-התאמה או שלא מצליחים״...