האם המפלגות החרדיות יאמצו את שיטת הפריימריז?
לראשונה מאז קום המדינה מפלגה חרדית – ''יחד'' של השר לשעבר אלי ישי – תקיים פריימריז להרכבת רשימתה לקראת הבחירות הבאות. יש המשוכנעים שמדובר במהלך שעשוי להוביל לשינוי מרענן בפוליטיקה החרדית, אך אחרים סבורים כי מה שהיה הוא שיהיה.
![Nic6176281 Israeli Interior Minister, Eli Yishai one of the three leaders of the Shas ultra-orthodox Sephardi party gestures during the First High-Tech Conference for Israel's Haredi Sector on January 15, 2013 in Jerusalem. AFP PHOTO/GALI TIBBON (Photo credit should read GALI TIBBON/AFP/Getty Images)](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2016/11/GettyImages-159530091.jpg/GettyImages-159530091.jpg?h=f7822858&itok=22Bq7kw7)
לפני כשבועיים [16 באוקטובר] נחשף כי השר והח"כ לשעבר, אלי ישי, יו"ר ש"ס לשעבר שהתמודד בבחירות האחרונות [2015] ברשימה נפרדת (מפלגת יחד), יקיים לקראת הבחירות הבאות פריימריז פתוחים שיקבעו את רשימת המפלגה לכנסת. בבחירות 2015 רשימת יחד לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה, אבל ישי לא מוותר.
ההחלטה שלו לקיים פריימריז במפלגה עוררה סערה גדולה ברחוב החרדי. מאז קום המדינה מפלגות חרדיות מעולם לא קיימו פריימריז. מי שקובע את רשימת המועמדים במפלגות החרדיות הם הרבנים, כאשר יש מאמץ מצדם לתת ייצוג ברשימה לתתי-הקבוצות בתוככי המגזר.