קמחא דפסחא: מפעל צדקה שאיבד שליטה?
המנהג היהודי המסייע לעניים לחגוג את חג הפסח הפך בשנים האחרונות בחסות עמותות צדקה למפלצת עתירת ממון, המחלקת לנזקקים מצרכים בהיקפים עצומים מדי. "כולם רוצים לתת ומתחננים שתיקח", מספר אב לשמונה. "אני נהנה מהמוצרים עד אמצע הקיץ".
![RTX2AO7Q.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2016/04/RTX2AO7Q.jpg/RTX2AO7Q.jpg?h=f7822858&itok=topz0tvp)
בדיחה ירושלמית עתיקה מספרת על יהודי שהזמין את חברו לסעודת חג הפסח ואירח אותו במטבח בכבוד רב. במהלך הערב ניסה האורח לברר בעדינות אצל מארחו, מדוע סעודת החג לא נערכת בסלון. ענה לו המארח: הסלון עמוס בתפוחי אדמה.
הבדיחה הזו משקפת מציאות משעשעת עד אבסורדית בתקופה זו של לפני פסח [אפריל 2016], כאשר חלוקת מוצרים למשפחות נזקקות בהיקפים עצומים לקראת ימי החג ממלאת את בתיהם של רבים בעודף מזון ומצרכים.