פעם החתונות היו אחרות. בעשורים הראשונים להקמת המדינה, ברוב העדות וברוב המקומות הכינו את הכיבוד לחתונה בבית. לעתים אפילו הכלה השתתפה בהכנות, ערב לפני חופתה. ערב מסוג זה מתואר בספר ״רבע עוף – מתכונים לחתונה מוצלחת״, שיצא לאחרונה [אוגוסט 2015] בהוצאת לאנצ׳-בוקס: ״נחמה לבית סרבריאנסקי, רק בת 17, מצאה את עצמה מתייפחת באמצע הלילה בעודה מורטת את נוצותיה העקשניות של התרנגולת. 'זה מה שעושה כל כלה ערב חופתה?׳ מיררה בבכי בזרועותיה של אמה״.
בהחלט יכול להיות שזו הסיבה שהישראלים נטשו את המסורת. מי רוצה לבשל כמה שעות לפני חתונתו?