"אני מאמין שאתרים כמו אל-מוניטור יצילו את חופש העיתונות, בשל הנגישות הקלה שהם מאפשרים למידע. זה ניסיון שיכול להבטיח את עתיד העיתונות". זו התחזית שהציג ביום שלישי [17 בדצמבר] הד"ר נעם למלשטריך-לטר, דיקן בית הספר לתקשורת במרכז הבינתחומי בהרצליה, בפאנל לציון שנה לפעילותה של המערכת הישראלית של אל-מוניטור - ישראל פולס.
האירוע התקיים במכון דניאל פרל לעיתונות בינלאומית בבית הספר לתקשורת במרכז האקדמי, והשתתפו בו כמה מהכותבים של אל-מוניטור בישראל וגם פרופ' גדי וולספלד מבית הספר לתקשורת של המרכז הבינתחומי. הדיון עסק באינטרנט כפלטפורמה לחיבור בין עיתונאים ומובילי דעת קהל ממדינות שונות, ולעיתים אף עוינות, דרך מקרה המבחן של אל-מוניטור.