בין האורחים שבאו מחו"ל למפגש הסגור בסוף השבוע שעבר בתל אביב בנושא פירוז המזרח התיכון מנשק להשמדה המונית, פגשתי את וילברט ון דר זיידן מהארגון ההולנדי IKV Pax Christi, אחד מנותני החסות לכנס. ון דר זיידן, הוא אחד משני מחבריו של דו"ח מקיף שהארגון פרסם בימים אלה על הדרכים למימון ייצורו של נשק גרעיני. הקורא הישראלי יופתע לגלות בדו"ח כי לא פחות משני מיליארדי דולרים מושקעים מדי שנה בישראל בתעשייה הגרעינית. בין השאר, מדווח שם כי בנק הפועלים הינו מוסד אחד מקבוצה של 13 מוסדות פינאנסיים בעולם שהעניקו יחד מסגרת אשראי לחברה האמריקאית אליאנט טקסיסטם שייצרה טילים עבור ארסנל הנשק הגרעיני של בריטניה.
"עובדה נוספת שתפתיע את הישראלים היא שאחת מאותן חברות שזיהינו כגורם המעורב בייצורו של נשק גרעיני היא ThyssenKrupp הגרמנית, המעורבת בייצורן של צוללות הדולפין הישראליות, שמסוגלות לשגר טילים גרעיניים", אומר ון דר זיידן בראיון לאל-מוניטור, ומוסיף בחיוך: "ואל תשכח לציין שגם זה על פי מקורות זרים. שלא תסתבך חלילה בצרות".