ב-2011, השנה בה יצאו מאות אלפי ישראלים להפגין בעד "צדק חברתי" ברחובות תל אביב, נשבר שיא היציאה של ישראלים לחופשות בחו"ל. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, כ-2.5 מיליון ישראלים טסו לחו"ל באותה שנה, יותר משליש מהאוכלוסייה הכוללת, חלק גדול מהם טסו ליותר מחופשה (או נסיעת עסקים) אחת. בסך הכל, 4.4 מיליון יציאות לחו"ל בשנה אחת.
אם נשווה את זה למונחים אמריקאים, הרי מדובר בכ-70 מיליון אמריקאים שטסים לחו"ל בשנה אחת, בכ-150 מיליון יציאות. אלו מספרים בלתי נתפסים.