Türkiye’nin “Şafak”ı…
Fiziksel engeline rağmen hiçbir engel tanımadan dünyanın gidilmesi zor bölgelerine ulaşıp, çaresiz insanlara yardım etti. Feci bir kazayla dibe vurduktan sonra şimdi zirveye tırmanıyor. CHP milletvekili, “aktif vatandaş” Şafak Pavey…
Bir insan dünyadaki bütün güzellik ve çirkinliklerin arasından geçerken yaşadığı onca acıyı, haksızlığı hangi çabayla umuda dönüştürebilir? Bedeninin üçte birini kaybetmiş güzeller güzeli bir kadın “aktif dünya vatandaşı” olmayı başarıp insanlığa bunca şeyi nasıl öğretebilir? Genlerine kodlanmış insani duyarlılığı, yardımseverliği, mücadele azmi, cesareti ve en çok da yitirmediği yaşama sevinciyle…
Şafak Pavey, sanat ve film eğitimi için gittiği İsviçre’de henüz 19 yaşındayken bir tren kazasında kolu ve bacağını yitirdiği gün, beyin tümörü teşhisi konan bir arkadaşını yolcu ediyordu: