פעילת זכויות האדם שהעלתה לסדר היום את תאונות העבודה בענף הבנייה
עשרות פועלי בניין – רובם ערבים ישראלים ופלסטינים – מקפחים בכל שנה את חייהם, אך מותם אינו יוצר הד ציבורי או תקשורתי. לפני שנתיים החלה עוה"ד הדס תגרי לאסוף נתונים על תאונות העבודה באתרי הבנייה במטרה להיאבק בהן.
![AFP_FV87W GettyImages-599451440.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/09/GettyImages-599451440.jpg/GettyImages-599451440.jpg?h=a5ae579a&itok=gRM_zRgz)
בחודש אוגוסט 2017 נהרגו בישראל שישה פועלי בניין. מאז תחילת השנה נהרגו 23 פועלים ובמהלך שנת 2016 נהרגו 49 פועלים – כך על פי נתונים שאוספת בקפדנות עוה"ד הדס תגרי. אלמלא התגייסותה הוולונטרית של תגרי לעניין, איש בישראל לא היה מכיר את היקף התופעה וכל תאונת עבודה הייתה מסתכמת, במקרה הטוב, בידיעה לקונית בתקשורת על מותו של פועל באתר בנייה, אפילו ללא ציון שמו.