כשפוטין יגיד לישראל – לא!
מבחינתה של ישראל, שליטתה של רוסיה בזירה הצפונית עדיפה על פני מצב בו משמרות המהפכה של איראן מכתיבים את קצב האירועים. החשש הוא שהנוכחות הרוסית תוציא את סוריה ממפת ההזדמנויות המבצעיות שצה"ל הכין ליום פקודה.
![MIDEAST-CRISIS/SYRIA-ISRAEL Israeli soldiers stand atop tanks in the Golan Heights near Israel's border with Syria March 19, 2014. REUTERS/Ronen Zvulun/File Photo - RTX2JLDC](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2016/12/RTX2JLDC.jpg/RTX2JLDC.jpg?h=f7822858&itok=UZPU-byt)
סיומה של המערכה העקובה מדם על חאלב הוא הזדמנות לערוך סיכומי ביניים באשר למצבה של החזית הצפונית, בראייתה של ישראל. גורם ישראלי ביטחוני רם דרג ניתח את המצב בשיחה עם אל-מוניטור בשבוע שעבר [דצמבר 2016].
"הסיפור הדומיננטי ביותר בשנתיים האחרונות", אמר הגורם, "הוא המעורבות הרוסית. עכשיו אפשר כבר לסכם ולהגדיר את המעורבות הזו כדרמטית וכזו ששינתה את מהלך העניינים. יש בה יתרון בולט גדול אחד מבחינת ישראל, אבל גם קושי משמעותי".